Jablečný ocet

Dnes si řekneme něco o jablečném octu a jeho využití v kosmetice.

Jablečný ocet je novou superpotravinou. Užívali ho už naši předci a dnes se znovu dostává do popředí zájmu. Má totiž prokazatelné léčivé účinky.

Je to tradiční prostředek přírodního léčitelství, je účinný na řadu neduhů. Urychluje metabolismus, zpomaluje ukládání tuků, podporuje činnost střev a tím pomáhá při hubnutí, také má schopnost snižovat hladinu cukru v krvi.

Tělo zásobuje nezbytnými minerály. Je bohatý na draslík, sodík, fosfor, vápník a stopové prvky. Zastavuje průjmy, zlepšuje okysličování krve, je střevní dezinfekce na různé parazity a snižuje srážlivost krve, pročišťuje organismus.

Jablečný ocet je naprosto přírodní produkt, který se vyrábí z čerstvě lisované jablečné šťávy, která se následně nechá kvasit. Postupně se cukry mění na alkohol, který se posléze promění na kyselinu octovou. Ta dává octu tak výraznou kyselou chuť. Vznikne organický, nepasterizovaný a nefiltrovaný jablečný ocet. 

Hlavní složkou jablečného je kyselina octová. Obsahuje více než 90 různých látek, z toho 20 minerálů, stopových prvků a vitamínů. Jablečný ocet obsahuje 5 % kyseliny octové. Vzhledem k tomu, že se jablečný ocet tepelně neupravuje, je vhodný i pro fanoušky RAW stravy. 

Využití jablečného octu je ve více oblastech.

Dnes se zaměříme na využití v kosmetice.

Mnohé, (ale až nyní dokonce vědecké studie) potvrdily jeho efektivitu při péči o pleť a to především tváře a obličeje. Pomáhá zde při ekzémech, vyrážkách, růžovce i akné.

 

Síla jablečného octa je v jeho 

  • obsahu betakarotenu, který podporuje a regeneruje buňky
  • obsahu draslíku, který léčí alergie a reguluje pH pokožky
  • obsahu mnoha železa, vápníku, hořčíku, síry, draslíku, sodíku, fosforu, což vše posiluje imunitu a ničí ekzematické projevy
  • obsahem kyseliny mléčné a jablečné, které mají silný antibakteriální a protizánětlivý efekt, tlumí svědění a vyhlazují pokožku, působí preventivně proti zánětům
  • vázání a odplavování toxinů z těla

 

Co dosáhnete využití jablečného octa na pleť?

  • Vyléčení akné – díky kyselině jablečné s antibakteriálními, antimykotickými a protivirovými účinky je výbornou zbraní na akné.
  • Detox pleti – vyruší toxiny z kůže, čistí ji a rozzáří.
  • Zmizíkuje pigmentové skvrny a předchází jejich tvorbě. Při aplikaci na tamponek namočený v jablečném octu (v poměru 1:1 s vodou) na místě chvíli podržte. Ideálně toto provádějte 1x týdně.
  • Liftingový efekt – ano, jablečný ocet působí na vyhlazení a zmírnění tvorby vrásek. I v tomto případě přikládejte tamponek na dané místo a nechejte chvíli působit, poté omyjte vlažnou vodou. Týdenní aplikace bude mít po cca dva tři měsíce zajímavý a potěšující efekt.   
  • Vyladění pH pokožky – ocet odstraňuje nadbytek mazu a vyrovnává pH, přičemž tvorbu mazu i reguluje a pokožka bude správně a symetricky „promazána“.

 

sampon white background_u_150  sprchovy gel white background_u_150

 

A tak aplikace jablečného octa na pokožku má významný zdravotní efekt a přínos, jehož výsledkem je krásnější, mladší a zdravější pleť. Při aplikaci dbejte na správný poměr, když je jablečný ocet nutno zředit vodou v poměru 1:1. Vyšší poměr octa se nedoporučuje.

Další možností je udělat si s jablečným octem koupel. Ta působí na pleť celého těla. Do vany s příjemně teplou vodou vlijte půl sklenky jablečného octa, zapalte svíčku, relaxujte a užijte si koupel.   

Můžete jej používat i jako oplach během mytí. Vlasy zbaví nečistot, dodá jim lesk a pomáhá také v boji s lupy. A nahradit jím lze (v poměru 1 díl jablečného octa na 2 díly vody) i pleťové tonikum. Pleť krásně vyčistí, vypne a zmírňuje známky stárnutí.

Nebo můžete vyzkoušet naše již připravené šampóny a sprchové gely, které jsou ještě obohaceny o další přírodní složky. Vyzkoušejte příjemný a osvěžující pocit po použití naší nové přírodní kosmetiky

Buďte krásnější a zdravější :)

 

woman-g6f6d1a03f_1920_150

 

Zdroj foto: Pixabay.com

 

Zpět do obchodu
Hodnocení obchodu na Zboží.cz